Par mums

Europe Direct informācijas centri (EDIC) ES dalībvalstīs ir viens no līdzekļiem, kā Eiropas Komisija informē plašo sabiedrību vietējā mērogā. Centru pakalpojumi sabiedrībai ir bezmaksas. Europe Direct informācijas tīkls darbību sāka 2005. gadā.

Ar 2009.gada janvāri darbību sāka otrās paaudzes Europe Direct informācijas centru Eiropas mēroga tīkls 2009.-2012. gadam. Jaunais tīkls sniegs plašākas iespējas iedzīvotājiem saņemt praktisku informāciju un padomu par tiesību izmantošanu Eiropas Savienībā. Sabiedrība varēs vērsties vienā no 500 informācijas centriem, lai rastu atbildes uz konkrētiem ar ES saistītiem jautājumiem. Turklāt Europe Direct centri sniegs iedzīvotāju atsauksmes ES iestādēm un aktīvi veicinās vietēja un reģionāla mēroga debates par ES tematiem. Kopš 2018.gada Latvijā darbojas astoņi  ‘'Europe Direct'' informācijas centri (EDIC): Gulbenē , Valmierā, Jelgavā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā Ventspilī un Rēzeknē.

 ‘'Europe Direct'' informācijas centru Daugavpilī, Jēkabpilī un Liepājā pārvaldītājorganizācija ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) (uzzināt vairāk)